Умният трик за Мекотели, който никой не обсъжда

Умният трик за Мекотели, който никой не обсъжда

Умният трик за Мекотели, който никой не обсъжда

Blog Article



Как да избегнем получаването и предаването на мекотели

За повеќе информации, погледајте ги Условите на употреба.

Двукрилите са наречени така заради сдвоените си черупки. Черупките на двучерупчетата се състоят от две половини, огледални изображения една на друга, които са съединени в единия край от гъвкава панта. Всяка половина е асиметрична и закръглена, така че когато е затворена срещу противоположното си число, това образува куполно пространство близо до шарнирния ръб на черупката, което побира по-голямата част от тялото на двучерупчестата и се стеснява към ръба на черупката, която се отваря.

Скрива се. Не, не съвсем. Едно връхче от пипало се показва от дупчицата, опипва наоколо, грабва няколко малки камъчета и запушва входа. Готово. Вече е на сигурно място за през нощта. 

Замърсените играчки, бюра и други училищни предмети също могат да станат място за размножаване на вируса.

Исхрана:  Претежно тревопасни животни, освен цефалоподите кои се сештојади

При мекотелите обитаващи водоизточници съществува и специализиран орган, който да осигурява непрекъснат ток на водата. Нарича се сифон и представлява част от мантията. Освен основната си функция той спомага при осъществяването на движението, храненето, дишането и размножаването.

Двучерупчестите молби са втората най-разнообразна група мекотели , които се нареждат само след гастроподите по брой видове.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

По-голямата част от видовете притежават характерен орган на храносмилателната система – радула, която не се среща при другите типове животни.

Ако желаете да направите някои изключения, повечето мекотели могат също да се характеризират с широките си мускулести „крака“, които съответстват на пипалата на главоногите и техните черупки (ако изключите главоногите, някои коремоноги и най-примитивните мекотели) .

Тази категория е скрита и не се показва в страниците, включени в нея, освен ако не е избрана опцията „Показване на скритите категории“ в потребителските настройки.

Следи от тези опити на натуралистите за класификация на мекотелите се откриват мекотели и в съвременните класификации на типа. Мекотелите днес са отделени в два подтипа, въз основа на типа на нервната система и характера на външния скелет на мекотелите.

хитоните, кои се приспособени да живеат на тврди подлоги;

Report this page